Švédsky rámový posuvný systém

Rámový systém sa skladá z profilov vyrobených z hliníkovej zliatiny. Povrch profilov a ich jednotlivých doplnkov je ošetrený práškovým vypalovacím lakom bielej farby, čím je zabezpečená ich dlhá životnosť a antikorózna ochrana. Výplň hliníkových profilov (rámov) môže tvoriť sklo (hrúbka 4 až 6 mm) alebo izolačné dvojsklo (hrúbka 16 mm). Maximálna výška zasklenia švédskym rámovým systémom je 2.4 m. 

Konštrukcia rámového systému

Jednotlivé presklenené rámy sa pohybujú pomocou guľôčkových ložísk vo vodiacej koľajnici s otvormi. Vodiaca koľajnica je mierne nastavená do spádu, čím je zabezpečený dokonalý odtok vody. Jednotlivé presklenené rámy sú utesnené kartáčovým tesnením, ktoré zabezpečuje dokonalú izoláciu v miestach prekrytia jednotlivých rámov. Pre potreby jednoduchého čistenia skiel sú presklenené rámy uvoľnením zabezpečovacích poistiek ľahko odnímateľné. Priemerná hmotnosť systému na 1 m pri výške zasklenia 1.5 m je 23 kg. 

Ovládanie rámového systému

Ovládanie systému je zabezpečené pomocou madla z hliníkovej zliatiny. Madlo umožňuje ľahkú manipuláciu s presklenenými rámami. Je v rovnakom farebnom prevedení ako ostatné časti systému. Systém chráni pred vetrom, dažďom, prachom, eliminuje tepelné straty a tlmí hluk.

Výhody švédskeho rámového zasklenia

Máte záujem o rámové zasklenie?

Kontaktujte nás a vypracujeme Vám cenovú ponuku na podľa individuálnych požiadaviek

Návrat hore